Strona główna · Ubezpieczenie opon

Ubezpieczenie opon

Do tej pory niewiele osób zdecydowało się na ubezpieczenie takiego elementu pojazdu, jakim są opony. Co więcej, tylko niektórzy kierowcy zdają sobie sprawę z faktu, iż ubezpieczenie kół jest możliwe. Kupując takie ubezpieczenie osoba poruszająca się pojazdem ma pewność, iż zostanie jej udzielona pomoc w przypadku uszkodzenia opon lub dętek na terenie Polski. Ubezpieczenie może obejmować zarówno ogumienie w samochodach osobowych, jak i ciężarowych.

Oferta ubezpieczycieli dotycząca opon jest dość bogata. Obejmuje wymianę kół, także w przypadkach, kiedy ogumienie uszkodzi się na trasie, jeśli natomiast wymiana na miejscu zdarzenia nie jest możliwa, wówczas w ramach ubezpieczenia auto holowane jest do najbliższego warsztatu, gdzie następuje wymiana lub naprawa ogumienia. Ubezpieczyciel pokrywa koszty, jakie niesie ze sobą naprawa opon.

Ubezpieczenie tego rodzaju daje też możliwość telefonicznego kontaktu z ubezpieczycielem, który udzieli informacji dotyczących sklepów z oponami, zakładów wulkanizacyjnych oraz punktów przechowywania opon. Należy jednak pamiętać, iż ubezpieczenie nie obejmuje naprawy czy wymiany ogumienia w przypadkach, kiedy uszkodzenie wynikło z winy kierowcy. Dodatkowo musi on zawsze posiadać w pojeździe koło zapasowe, w innym przypadku pomoc nie zostanie udzielona.

Aby ubezpieczyć swoje opony, należy udać się do ubezpieczyciela, który oferuje takie usługi i zawrzeć odpowiednią umowę. Jej koszt nie jest wysoki, ponieważ wynosi jedynie kilka złotych za każdą oponę.

Ubezpieczeniu podlegają takie zdarzenia jak holowanie, kiedy opona ulegnie uszkodzeniu z przyczyn innych niż wina kierowcy, naprawa ogumienia w zakładzie wulkanizacyjnym. Za te czynności płaci wyłącznie ubezpieczyciel ogumienia. Dodatkowo, jeśli opona nie nadaje się do dalszego użytku, ubezpieczyciel wypłaca kierowcy odszkodowanie w wysokości ceny opony.

Jak widać, koszt ubezpieczenia opon nie jest wysoki, a korzyści płynące z posiadania ubezpieczenia ogumienia są bardzo duże. Dlatego też warto zastanowić się, czy do standardowego ubezpieczenia samochodu nie dokupić także takiej usługi, która zwiększy nasze bezpieczeństwo.